Povídky

Osvobození kamarádky, aneb napsala jsem její slohovku!

20. února 2011 v 12:13 | Christine.blog
Po včerejším článku: Pevná půda pod nohama (doporučuji přečíst), jsem se rozhodla přidat jednu novější slohovou práci. Byla mnou tvořená pro kamarádku (viz. zadání níže), která nepřečetla snad ani jednu knihu celou. Jak říká v dnešní době se nečte a její úroveň psaní je na hodně mizerném dnu, prokopaném skrz na skrz, jako ementál ... . Ona sama přiznává, že jí to nebaví, což jí nevyčítám, kdo by tím trávil čas, že?

Zadání:
Napište povídku, v níž se objeví scéna dvou lidí. V zadání nesmí být obsaženo století, nebo doba, ve kterém se odehrává a už vůbec ne místo, kde se hlavní hrdinové nachází ...

- Pro mě dodala: Hlavně, ať to vypadá, že je to mnou napsané! Žádné tvé složitosti ...
Řekněme, že i já jsem chvílemi tápala, co na to napsat. Ještě, když máte ruce svázané a musíte psát jak imbecil (promiň). Ale událost o zkyslém mléku mi dala motivaci, která stejně poté letěla košem. Napadla mě věc, kterou by ona jistě dala dohromady, ale posléze sem jí zamítla (můžete se podívat na ukázku, níže přidanou)
ODDĚLOVAČ 4
Hleděla jsem z okna. Namrzající tabulky vytvářeli malebnou krajku, která se po hřejivém dotyku ztrácela. Přemístila se rázným krokem z pokoje do kuchyně se záměrem pozastavit se u lednice. Pootevřela dvířka, natáhla se pro krabici s mlékem, které posléze vlila do sklenice. Ovanul jí nepříjemný závan zkyslého mléka. Nos se nepatrně zachvěl pokrčením nad tou "líbeznou" vůní; stejným způsobem, jako když jí dáte zdechlou rybu. Se svraštěným obočím přešla k dřezu a sklenici otočila. Tekutina se valila do otvoru, aby byla poslána o dům dál ... .

Pak mě ovšem napadlo, že i to by bylo pro ní složité. I v případě, že jsem psala jako .... nebudeme zlý! Napsala sem novou verzi, abych si nenatropila ostudu

- Návod můžete dnes také očekávat ... -
ODDĚLOVAČ 3

Pozorný čtenáři zbystří!

17. ledna 2011 v 14:51 | Christine.blog
Miluju zvuk pera škrábajícího na papír. Jelikož nechci tento blog zaostávat - i když bude nový, přidám sem alespoň nějaký článek, aby jste měly co komentovat! Takže sem se rozhodla Vám sem přidat příběh, který nebyl nikdy zcela zhotoven a měl několik verzí ... napsala sem ho, když mi bylo pouhých deset let (možná jedenáct)-není to sice tak dlouho. Dalo by se říct, že sem na tom vyrostla ... . Takže mě napadlo sem dát, alespoň jednu stranu první kapitoly (z třiceti-čtyřiceti). Nejsou zde ani odstavce ..., jelikož sem to někde vyhrabala ve starém počítači ... a nejspíš tam budou i chyby, předem se omlouvám!
ODDĚLOVAČ 4

Poslední čarodějnice!

30. dubna 2010 v 12:54 | Christine.blog
Poslední čarodějnice!
Autor/ka: Christine.blog

Odkaz na web:
Žánr (Styl):  Sci-fi, Fantasy, Historie

Kapitolová/Jednorázová (Povídka, příběh ...): Jednorázová
Poznámka:

Jednorázová rychlá povídka, která je z části i příběh! Napadla mě 30.4., což vidíte i na datumu tohoto článku - V den legendárního svátku PÁLENÍ ČARODĚJNIC! Doufám, že se Vám bude líbit. Pokusím se ji napsat a následně přidat ještě dnes, nebo tento týden☺. Téma této povídky je zvláštní (Pro některé tajemné, či záhadné) a jistě se nad dějem budete muset, alespoň trochu zamyslet.

!NOVINKA!

Objevila jsem nový způsob psaní, takže povídku už jen přepisuji a poupravuji. Než ji sem přidám, tak Vám sem napíšu pár vysvětlivek, aby jste se v ději neztráceli. Tento způsob už se nepoužívá a na žádném blogu není, takže doufám, že se Vám bude líbit .

Upíří polibek!

23. dubna 2010 v 20:54 | Christine.blog
Upíří polibek!

Autor/ka: Christine.blog

Odkaz na web:
Žánr (Styl): Sci-fi, Fantasy - Hororová

Kapitolová/Jednorázová (Povídka, příběh ...): Několik příběhů (15-25)
Poznámka:

Několik příběhů v tzv. jedné knize. Je to něco podobného jako Harry Potter (Bajky Barda Beedleho).

Děj:

Příběhy jenž se odehrávají v různých časech (Století), na různých místech, v jiných osobách, s jiným dějem ... ! Nebudu sem psát děj každého příběhu, ale máte se na co těšit. Každá povídka (Spíše PŘÍBĚH) bude jinak dlouhá.

Amulety osudu!

20. dubna 2010 v 22:25 | Christine.blog
Amulety osudu!

Autor/ka: Christine.blog

Odkaz na web:
Žánr (Styl): Sci-fi, Fantasy

Kapitolová/Jednorázová (Povídka, příběh ...): Kapitolová (Šest kapitol)
ODDĚLOVAČ 1
Poznámka:

Prolog, ani Epilog v tomto příběhu nenaleznete! Nemám ho dvakrát v lásce a není vhodný pro kraťoučký příběh jako je tento o velikosti šesti kapitol!

Děj:

Čtrnácti letá Laura žije se svými rodiči a sourozenci v početné rodině na konci malého městečka, jenž obývá smíšená generace. Laury nejstarší bratr studuje na univerzitě, tedy alespoň do okamžiku, než nezvládne závěrečné zkoušky posledního semestru. Vrací se domů z daleké země a přiváží Lauře vzácný dar, jenž nalezl při svých cestách. Netuší ovšem, že záhadný dar vrhá hlavní hrdinku, do nových, neobjevených dobrodružství a otvírá jí skryté tajemství své rodiny a nového osudu STRÁŽKYNĚ AMULETŮ, které ale první musí nalézt a shromáždit! Vše se zdá být klidné, dokud se neobjeví černý jezdec, s posláním zmocnit se světa. 

Nalezne všechny amulety včas a zachrání svět před zkázou?

Porazí černého jezdce a přijme svůj osud?

Prozradí svá tajemství i rodině?
ODDĚLOVAČ 1
 
 

Reklama