20. dubna 2010 v 10:11 | Christine.blog
|
Možná se Vám to již někdy stalo, nebo s tím nemáte vlastní zkušenosti, ale víte o čem mluvím. Odcizení, nebo-li krádež článků (Povídek, příběhů, ve vyjmečných situacích i knih, či jejich obsahu) není nic neobvyklého, ale poté přichází otázka: "Jak mám, ale tomu zabránit, nebo předejít?". Zde naleznete pár rad, které by Vám měli pomoci.

- Vždy naléhejte na to, aby na viditelném místě v článku (Konci, začátku ...) byla ikona, či odkaz na Váš blog ... !
- Gramatická chyba! Ano možná si teď myslíte, že si dělám srandu, ale nemusí to být jen chyba v měkkých i, nebo y. Může to být i vynechání mezery (Např.: pohlédl na), nebo můžete udělat záměrnou chybu v mě a mně ... (Většina lidí totiž článek, který stáhne poté nekontroluje a takové chyby jako tyto snadno přehlédne)!
- Datum! Můžete si to i takto zkontrolovat - Pokud máte článek napsaný dřív, než dotyčný, jenž Vám ho odcizil - Nevýhoda je, pokud máte nový blog a článek zkopírujete z toho starého později ... (By Vás poté mohl nahlásit na blog.cz, že vy jste ho odcizil jemu/jí)!
- Malé změny! Pokud zveřejňujete někde povídku, či příběh, který by jste chtěli někdy vydat, tak je toto nejlepší možnost! Nemyslím zbytečně tzv. překopat celý děj, ale jiné věci (Samozřejmě, že to jde i podle datumu viz. 3., ale např.: Jména měst, postav ...)!

Tak toto jsou čtyři základní body, jak odcizení předejít! Doufám, že Vám pomohou☺.
fajn rady - z odcizení mám celkem strach
